مقالات ریش تراش کالا

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

یکی از مدرن‌ترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد، لیزر آن‌ها است. لیزر موهای زائد یک روش موثر بر اساس فناوری پزشکی است و به کمک نور با طول موج خاص، به طور دقیق و هدفمند، موهای زائد را مورد حمله قرار داده و آن‌ها را تخریب می‌کند و از بین می‌برد. این روش به دلیل ویژگی‌های خاص جزو محبوب‌ترین روش‌ها برای از بین بردن موی زائد است.
از جمله ویژگی‌های لیزر موهای زائد می‌توان به سرعت بالا، کاهش رشد مو، دقت بالا، قدرت کنترل و… اشاره داشت. همچنین آسیب‌هایی نظیر تحریک پوستی و یا ایجاد عفونت و غیره را ندارد. نحوه‌ لیزر موهای زائد بسیار راحت است و این کار باید توسط اپراتور مخصوص آن انجام گیرد. تا به امروز این روش، موثرترین و بهترین روش برای از بین بردن موی زائد بوده و انجام آن با سرعت بسیار بالا و با کم‌ترین درد و آسیب است.

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد جزو موثرترین روش‌ها برای کاهش و از بین بردن موهای زائد در تمامی نقاط بدن است. این فناوری که در ترکیب با علم پزشکی است، به کمک نور با طول موج خاص، به طور دقیق و هدفمند ریشه مو را تخریب کرده و مانع رشد مجدد آن‌ها می‌شود. همین مساله سبب شده که پس از کامل کردن دوره‌ لیزر، دیگر مویی رشد نکند و یا این رشد بسیار کمتر باشد. معمولا بازده این روش را چیزی حدود 90 درصد گزارش کرده‌اند.
عملکرد لیزر نیز بدین صورت است که نور آن به رنگ تیره ریشه یا همان ملانین برخورد می‌کند و توسط آن جذب می‌شود. در ادامه انرژی لیزر به حرارت تبدیل شده و به ساقه انتقال می‌یابد. همین حرارت توسط لیزر باعث تخریب ساختار سلولی ساقه مو شده و در نهایت باعث از بین رفتن آن می‌شود. مزایای استفاده از این روش برای از بین بردن موهای زائد بسیار بالا است که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به دقت بسیار بالای آن اشاره داشت؛ به طوری که به صورت هدفمند بر روی ساقه‌ها تمرکز می‌کند و اثرات خود را بر روی آن ناحیه می‌گذارد. همچنین لیزر قابلیت کنترل عمق نفوذ نور را دارد، به همین منظور متناسب با هر فرد، پوست و رنگ مویی که دارد تنظیم می‌شود و نفوذ آن را می‌توان بر اساس لایه‌ پوستی تعیین کرد.
دقت کنید که میزان اثربخشی این روش در از بین بردن موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل جنس موی فرد و رنگ آن است. لیزر بر روی موهایی با رنگ مشکی و تیره و کلفت بهتر پاسخ می‌دهد و افرادی که دارای موهای نازک یا قهوه‌ای هستند مدت زمان بیشتری باید در جلسات لیزر شرکت کنند تا موهای زائد آن‌ها از بین برود. از دیگر دلایل موثر بر نتیجه‌ لیزر موی زائد می‌توان به رنگ پوست نیز اشاره داشت. علاوه ‌بر این موارد، کامل کردن جلسات و دوره‌ لیزر و همچنین انجام دادن آن در بازه‌ زمانی تعیین شده و یک ماهه بر روی نتیجه تأثیر بسزایی دارد. توصیه می‌کنیم که حتما پیش از انجام این فعالیت بهداشتی و زیبایی به پزشک متخصص مراجعه کرده تا  پوست و موی شما را مورد بررسی قرار دهد. همچنین برای انجام آن به کلینیک‌های تخصصی و پزشکی مراجعه کنید و در آرایشگاه‌ها یا دیگر مکان‌های غیر پزشکی کار لیزر موهای زائد را انجام ندهید.

برای خرید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در ریش‌ تراش کالا کلیک کنید .

لیزر موهای زائد

نحوه‌ لیزر موهای زائد

پس از بررسی عملکرد و نوع کار لیزر، به نحوه‌ انجام این کار می‌پردازیم. نحوه‌ لیزر موهای بدن به شرح زیر است:

 1. ویزیت توسط پزشک
  اولین قدم پیش از انجام لیزر، ویزیت شدن توسط پزشک یا اپراتور است. این افراد که دارای تجربه و دانش در زمینه‌ نوع پوست و تأثیر لیزر بر روی آن هستند، با بررسی بدن شما توضیحات کاملی پیرامون خودِ لیزر و نتیجه‌ آن می‌دهند. معمولا لیزر برای موهای کمرنگ و کرکی پاسخگو نبوده و اگر دارای این جنس مو باشید اپراتور شما را از انجام لیزر منع می‌کند.
 2. آماده‌سازی قبل لیزر
  پس از آن که ویزیت شدید و پوست و موی شما برای لیزر مناسب بود، نوبت به خودِ جلسه‌ لیزر می‌رسد؛ اما پیش از ورود به این جلسه باید پوست خود را آماده کنید. آماده‌سازی بدین نحو است که پوست کاملا تمیز و بدون هرگونه مو و آلودگی یا حتی کرم باشد. یک روز قبل از جلسه لیزر موهای خود را شیو و کاملا تمیز کنید. دقت شود که برای مو زدایی پیش از لیزر باید از ژیلت استفاده کرده و هرگز از روش‌هایی مانند اپیلاسیون و استفاده از اپیلیدی و دیگر روش‌هایی که مو را از ریشه می‌کنند استفاده نکنید. علاوه‌ بر این پیش از جلسات لیزر از آفتاب‌ گرفتن خودداری کنید؛ چرا که پوست تیره در مقابل اشعه لیزر حساس بوده و احتمال سوختگی آن بالا می‌رود.
 3. جلسه لیزر
  در جلسه‌ لیزر و قبل از آن که کار انجام شود، آماده می‌شوید. در کلینیک لباس‌های مخصوصی به شما داده می‌شود که حتما پیش از ورود به اتاق لیزر باید این لباس‌های استریل را بپوشید. سپس در این اتاق عینکی به شما داده می‌شود که محافظ چشم است، باید این عینک را بزنید تا از ورود نور لیزر به داخل چشم جلوگیری کنید.
 4. اجرای لیزر
  پس از آن که تمامی مراحل قبل سپری شدند، نوبت به اجرای لیزر می‌رسد. این مرحله در دست تکنسین یا اپراتور لیزر است. این فرد ابتدا سطح و ناحیه مورد نظر برای لیزر را به کمک مداد مخصوص پوست علامت‌گذاری و تقسیم‌بندی می‌کند. سپس دستگاه لیزر را متناسب با نوع و ضخامت و جنس پوست تنظیم کرده و اشعه‌ آن را روی طول موج‌ مناسب قرار می‌دهد و کار لیزر را آغاز می‌کند. در این حین شما پالس‌های نوری که بر روی سطح پوستتان می‌خورد را کمی حس می‌کنید. این پالس‌های نوری جذب رنگدانه تیره موجود در ساقه‌های مو شده و باعث تخریب آن می‌شود.
 5. مراقبت پس از لیزر
  در ادامه‌ بررسی نحوه لیزر موهای بدن، به مراقبت‌های پس از انجام آن می‌رسیم. احتمالا پس از انجام لیزر موهای زائد، مخصوصا اگر جلسه‌ اول را سپری می‌کنید، سطح پوست شما دچار حساسیت یا التهاب می‌شود. برای این منظور از کرم‌های التیام‌بخش مانند زینک اکساید، بتامتازون یا کرم‌های ترمیم ‌کننده‌ پوستی استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود بیست و چهار ساعت پس از انجام لیزر، آب به سطح پوست برخورد نکند و از قرار گرفتن در مقابل اشعه‌ خورشید نیز جلوگیری شود.
  حدود ده روز الی دو هفته پس از انجام جلسه‌ لیزر، موهای شما شروع به ریزش کرده و به طور مشهودی از بین رفتن موهای زائد بدن خود را می‌بینید.

برای خرید بهترین اپیلیدی در ریش‌ تراش کالا کلیک کنید .

لیزر موهای زائد

انواع لیزر موهای بدن

دستگاه‌هایی که برای لیزر موهای بدن به کار می‌روند انواع مختلف و مدل‌های متفاوتی را شامل می‌شوند. این دستگاه‌ها بر حسب طول موج نور مختلفی را خارج می‌کنند که می‌توان پالس‌های نوری آن را متناسب با تیرگی و جنس پوست تنظیم کرد. همچنین برخی از دستگاه‌ها دارای تنظیمات اولیه متناسب با رنگ پوست، رنگ مو، ضخامت و میزان رشد مو و موارد دیگر هستند. از جمله رایج‌ترین دستگاه‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • لیزر آلکساندرایت (Alexandrite Laser)
  این نوع لیزر دارای کریستال الکساندرایت بوده که طول موج حدود 755 نانومتر را تشعشع می‌کند. دستگاه فوق و طول موج آن برای پوست‌های روشن تا متوسط و موهای تیره مناسب بوده و انجام پروسه لیزر با آن بسیار سریع است. معمولا با این دستگاه می‌توان ناحیه‌های بزرگ مانند دست و پا را در عرض پانزده الی بیست دقیقه لیزر کرد.
 • لیزر دایود (Diode Laser)
  از دیگر انواع لیزر نمونه دایود آن است که طول موجی 800 تا 810 نانومتر تولید می‌کند. این طول موج برای موهای تیره با رنگ بالا مناسب است و برای ناحیه‌های بزرگ مانند دست و پا که دارای موهای ضخیم و کلفت هستند استفاده می‌شود.
 • لیزر ند (Nd:YAG)
  لیزر ند در بین دیگر نمونه‌ها دارای طول موجی بلندتر در حدود 1064 نانومتر بوده که برای پوست‌ و موهای خیلی ضخیم و عمیق مناسب است.
  نمونه‌های فوق طول موج و دستگاه‌های متفاوت لیزر هستند که از زمان گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می‌گرفتند. البته ممکن است یک دستگاه قابلیت تشعشع تمامی طول موج‌ها را در خود داشته باشد. امروزه در بیشتر کلینیک‌ها برای لیزر از نمونه الکساندرایت و یا دستگاه‌هایی که بتواند طول موج 755 نانومتر ایجاد کند استفاده می‌کنند.

بهترین بند انداز برقی با کیفیت بالا را از فروشگاه اینترنتی ریش تراش کالا خریداری کنید.

لیزر موهای زائد

جمع‌بندی

لیزر موهای زائد به دلیل ویژگی‌های مثبت و منحصر به فردی که دارد، جزو موثرترین روش‌ها برای از بین بردن موهای بدن و صورت به شمار می‌آید. در این روش نور لیزر با طول موجی حدود 700 تا 800 نانومتر بر روی پوست متمرکز شده و به ریشه‌ برخورد می‌کند. روش فوق با تأثیر بر روی ملانین موجود در ریشه و از بین بردن آن، مانع رشد مجدد موهای زائد می‌شود که تاأثیر آن بسیار بالا بوده و چیزی حدود 90 درصد عدم بازگشت مو گزارش شده است.
از جمله مزایای این روش می‌توان به دقت بالا، کاهش رشد مجدد مو، سرعت بالا و قدرت کنترل پارامترها اشاره داشت. همچنین در این روش کمترین تحریک پوستی و آسیب بدنی را شاهدیم. این مزایا در کنار بسیاری از مزایای دیگر سبب شده که تا امروزه لیزر موهای بدن پرطرفدارترین و بهترین روش برای از بین بردن آن محسوب شود.

برای اطلاع از قیمت و انواع ماشین اصلاح بدن زنانه به وب سایت فروشگاهی ریش تراش کالا مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد

سوالات متداول

 1. آیا لیزر موهای بدن به طور دائم موها را از بین می‌برد؟
  لیزر با تأثیر بر روی ریشه‌ و از بین بردن چرخه‌ رشد مو، جزو موثرترین و دائمی‌ترین روش‌ها برای از بین بردن آن به شمار می‌آید.
 2. مراقبت‌های پس از انجام لیزر کدامند؟
  پس از آن که جلسه‌ لیزر خود را سپری کردید، باید مراقبت‌هایی نظیر استفاده از کرم‌های ترمیم کننده، زینک اکساید و… را داشته باشید. همچنین از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید یا دوش آب داغ اجتناب کنید.
 3. آیا لیزر عوارض جانبی دارد؟
  این روش جزو کم عارضه‌ترین روش‌ها برای از بین بردن موی زائد است. شاید در ساعات اولیه پس از انجام لیزر عوارضی مانند التهاب و قرمزی داشته باشید، اما این عوارض با مرور زمان و استفاده از کرم‌های ترمیم کننده زیر 24 ساعت برطرف می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *